URFA TAŞ BLOK TAŞ ÜRETİM TESİSİ

     Aile kuruluşu olan şirketimiz Urfa Stone Doğal Taş, Madencilik ve İnşaat alanlarında faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin Şanlıurfa ili sınırları içerisinde bulunan ruhsatlı ocaklarımızdan Urfa Taşı çıkarmaktayız. Ocağımız, toplam 2 milyon m² alan üzerinde faaliyet göstermekte olup toplamda 4 adet yatay, 4 adet dikey ve 4 adet de sulu kesim makinelerimiz mevcuttur. Hâlihazırda yıllık 5000 m³ kapasitemiz vardır. Gelen talebe ve ihtiyaca göre bu kapasiteyi arttırmak mümkündür. Kendimize ait Urfa Taşı ocağında kesinlikle rezerv sorunu bulunmamakla beraber aynı alanda tarafımıza ait 3 milyon m²  tapulu arazi mevcuttur. Söz konusu alanın sadece 2 milyon m²’sine Urfa Taşı  için ruhsat alınmıştır.

     Çeşitli Jeoloji Mühendisliği Bölümlerine yaptırmış olduğumuz taş analiz sonuçları neticesinde taşımıza maksimum değerler vermiştir.

     Kültür Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafınca onaylanmış taş türlerini yine Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ve Kültür Bakanlığı’nın açmış olduğu restorasyon  projelerinde kullanmış bulunmaktayız. Özellikle eski eser  (Köprü, Kale, Hamam, Han, Camii, Külliye) restorasyonu ve onarımı gibi.

FİRMA YETKİLİSİ

MEHMET OT